Poradnik dla praktyków biznesu
Firma-Ludzie-Zyski
Kazimierz F. Nalepa
Blogi:

Kontuzja, która motywuje

Klient:

„Kontuzja, której się nabawiłam owocuje silnymi bólami. Są to miejsca w ciele, które do tej pory miałam spięte. Podczas bardziej intensywnego treningu naciągnęłam sobie grupę mięśni. Dlaczego? Ponieważ były spięte. A dlaczego były spięte? Ponieważ przechowywałam w nich nierozwiązane do tej pory sprawy. Potraktowałam tą kontuzję jako sygnał do tego, by ostatecznie zakończyć to co jest tam odłożone. Pamiętam, żeby robić to przyjaźnie i swobodnie. a co najważniejsze ze zrozumieniem. Wydaje mi się, że wraz z usunięciem bloków, które mnie usztywniały kończy mi się jakiś okres w moim życiu i przechodzę na dużo wyższy pułap możliwości. Było by fajnie, gdyby to była prawda.

Bardzo dużo ćwiczę teraz motywowana bólem i ograniczeniami ruchowymi wynikającymi z kontuzji. W efekcie tej sytuacji rozluźniają mi się spięte miejsca i pojawiają się obszary swobody tam, gdzie ich bardzo dawno nie było. To mnie cieszy, gdyż postanowiłam już dawno, że pozbędę się wszystkich ograniczeń, które jeszcze mi zostały. Tak więc teraz przyszła kolej i na te. Z analizy wychodzi mi, że to co teraz uzdrawiam i usuwam, to bardzo silne uwarunkowania ograniczające. Tak więc ich usunięcie da w efekcie dużą przestrzeń na swobodę życia i działania. Na razie jednak mam dużo pracy i osłabiony impet działania biznesowego.”

Kazimierz F. Nalepa – komentarz:

Bardzo trafny opis twojej sytuacji oraz zrozumienia co ona znaczy i jakie są najbardziej opłacalne kierunki działania. Bloki, które teraz uzdrawiasz należę do najsilniejszych, z którymi miałaś do czynienia. Tak wiec przygotuj się na cierpliwe i systematyczne działanie. Sposób w jaki pracujesz jest w pełni prawidłowy. Kiedy to przepracujesz pojawią się nowe możliwości i nowy zakres swobody.

0 comments:

Dodaj komentarz